MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenevi Tarafından Şenlik Düzenlendi

Öğretmenevi Tarafından Şenlik Düzenlendi

Hekimhan Öğretmenevi Müdürlüğü tarafından düzenlenen şenlik; temposu, kurgusu, müzikleri ile çocuklardan büyük beğeni aldı. Eğitici olduğu kadar eğlenceli yönleri, müziği ile çocukları renkli bir yolculuğa çıkaran oyunları 100 çocuk izledi.

 

Yazar, Tuğrul Gökmen Şahin’in ile söyleşi, Animasyon gösterisi,  Kum sanatı ve kukla ile tanışan çocuklar unutulmaz dakikalar yaşadılar.

Programda konuşan Kaymakam Mehmet Erdem, “Sevgili öğrenciler bu tür organizasyonlar yazarlarımızla, sanatçılarımızla sizleri buluşturmaktadır. Amacımız bu programlardan yara sağlamınızdır. Bu organizasyonlar sizlerin kişisel ve sosyal yönden gelişiminde yarar sağlamaktadır” dedi.

 

Öğretmenevi Müdür yardımcısı Gizem Bahar Bora muhabirimize yaptığı açıklamada “Yazarlarla söyleşi, Kum Sanatı gösterisi ve Hacivat ile Karagöz çocuklarımızı eğlendiren, öğreten, düşündüren geçmişten günümüze kadar gelmiş önemli karakterlerdir. Gölge oyunu içerisinde büyük öneme sahip Hacivat-Karagöz oyununu çocuklarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Bu tür aktivitelerle çocukların, gençlerin sosyal ve kültürel alanda gelişimine fayda sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Programa Kuluncak Kaymakamı ve Hekimhan Kaymakam Vekili Mehmet Erdem, İlçe Milli Eğitim Müdür Cafer Dilek, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

17-05-2018

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.