MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE OKULLARIMIZ PROJELERDE, SOSYO KÜLTÜREL FAALİYETLERDE...

İLÇEMİZDE OKULLARIMIZ PROJELERDE, SOSYO KÜLTÜREL FAALİYETLERDE...

İlçemizde Kurşunlu Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ile Kocaeli' nin Gebze İlçesinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezini ve TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsünü ziyaret ettik. TÜBİTAK Genel Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL' ın daveti üzerine başlatılan etkinlik öğrencilere bilim yolunda ilerlemeleri için ışık tutacak. TÜBİTAK UME Kurumsal İletişim Sorumlusu Uğur AKKAYA' nın tanıtım programı ve rehberliğinde gerçekleştirilen faaliyet öğrenciler için bilgilendirici, heyecanlandırıcı ve eğlendirici oldu.

"Bilimi Anlamak ve Yaşamak Projesi" kapsamında katıldığımız proje etkinliklerinde hem öğrendik, hem eğlendik. Her aşamasında gurur duyduğumuz TÜBİTAK ülkemizi dünya ülkelerinin ön sıralarında temsil ediyor. Bilimsel laboratuvarlar, teknolojik çalışmalar, buluşlar, icatlar, bilimsel ve eğlenceli etkinlikler daha niceleri öğrencilerimize yeni ufuklar açacak.

Toplam 29 öğrencimiz ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Pirvani TEMELLİ, Kurşunlu Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Mesut ULUTAŞ, Okul Müdür yardımcısı Yücel DERTSİZ,  Öğretmenlerden Nebahat TEMELLİ, Sultan ÖZDEMİR, Sümeyye DOĞAN' ın yanısıra aynı zamanda proje ortağı olan İlçe Halk Eğitimi Müdürü Muhamet ESKİCİ, Öğretmenevi Müdürümüz Naci KARAÇAY' da katıldılar.

07.06.2022 ? 12.06.2022 Tarihleri arasında gerçekleşen programda bilimsel çalışma ve etkinliklerin yanısıra birçok şehrin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettik. Ziyaret ettiğimiz şehirlerin birçok bürokratının programın bazı bölümlerine dahil olmaları unutulmaz anılar bıraktı.

Sırasıyla İstanbul' un tarihi ve turistik yerlerini gezen öğrencilerimizi, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN ve Başkan Yardımcısı Zekeriya ŞANLIER tüm samimiyetleri ve sıcakkanlı karşılamaları öğrencilerimiz için unutulmaz oldu. İstanbul Milletvekili Metin KÜLÜNK' ün samimiyeti ve yardımları İstanbul' da çok kısa sürede çokça etkinlik yapmamıza neden oldu Valide Sultan Gemisiyle boğaz turu atan öğrencilerimiz, İstanbul' daki çeşitli raylı ve deniz yolu ulaşım araçlarını kullandılar.

TÜBİTAK' ın Kocaeli Gebze yerleşkesindeki etkinliklerin ardından Balıkesir' giden öğrencilerimizi Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri karşıladılar. Balıkesir Vali Yardımcısı Gülihsan YİĞİT' in de kabul ettiği öğrencilerimiz ve yöneticilerimiz ilgi ve alakadan dolayı müteşekkir oldular. Tarihi ve turistik yerleri gezen öğrencilerimiz Edremit, Akçay, Altınoluk ve Seyit Onbaşı' nın memleketi Havran' da dolu dolu vakitler geçirdiler.

Balıkesir' den sonra Çanakkale' ye, kahramanlık destanının yazıldığı cephelere, ecdadın yattığı yere, ziyarette bulunan öğrencilerimiz hem tarihimizle gurur duydular hem Çanakkale Köprüsünün görerek devletimizle gurur duydular. Çanakkale' nin ardından Bursa' ya giden ve birçok tarihi turistik yeri ziyaret eden kafilemiz Ankara' da Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra Ankara' nın tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı buldular. Hem bilimsel ve uluslararası kuruluşlarla gerçekleştirdiğimiz projemiz, hem gezi programımız tüm katılımcılar için unutulmaz anılar biriktirmesine sebep oldu.

Bu etkinliklere katılmamızda ve misafir edilmemizde; Malatya Valisi Sayın Hulusi ŞAHİN' e, Hekimhan Kaymakamı Sayın Muhammed ÖZTAŞ' a, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice ÖZDEMİR' e, TÜBİTAK Genel Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL' a, TÜBİTAK MAM Kurumsal İletişim Sorumlusu Figen Türkan DÖĞÜŞÇÜ' ye, TÜBİTAK UME İletişim Sorumlusu Uğur AKKAYA' ya, İstanbul Milletvekili Metin KÜLÜNK' e, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN' e, Başkan Yardımcısı Zekeriya ŞANLIER' e,  Balıkesir Vali Yardımcısı Gülihsan YİĞİT' e, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI' ya müdürlük yöneticilerine, Çanakkale İl Milli Eğitim eski Müdür Yardımcısı İbrahim FIRAT' a, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALİREİSOĞLU' na, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin YILMAZ' a, Hekimhan Kaymakamlığı personeli Ali EVREN' e, Genç Girişimci Cafer Tayyar EVREN' e, Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Pirvani TEMELLİ' ye;

Programımıza maddi destek sağlayan İş adamı Rıdvan MERTÖZ' e, Dönerci Ali ÖZCAN' a, Tahsin YILMAZ' a, Mahmut BALCI' ya, Üzeyir EVREN' e, Turan ÇALIŞKAN' a, Nihat SERİN' e, Ali BENLİ' ye, Hacı ÖZHAN' a, Mustafa SARIÖZ' a, Bilgehan EVREN' e çok teşekkürler. 

 

14-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-202214-06-2022

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.