MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi Konusunda Alınacak Tedbirler

İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi Konusunda Alınacak Tedbirler

   Çocuklarımızın internet ortamında cinsel istismarı büyük bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Küresel bir sorun olan söz konusu suçla mücadeleyi sağlayacak tedbirlerin uluslararası işbirliği çerçevesinde alınması önem taşımaktadır. Uluslararası işbirliğinin artmasıyla internet üzerinden çocuk istismarına karşı yürütülen mücadele daha da etkin hale gelecektir. Bu amaçla, ülkemizin de içinde yer aldığı 54 devletin katılımıyla oluşturulan "Çocukların İnternet Ortamında Cinsel İstismarına Karşı Küresel İttifak" kapsamında birlikte mücadele etme kararı alınmıştıştır. İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 11/11/2014 tarih ve 93897467-172-5422 sayılı ve "İnternet Ortamında Çocukların Cinsel İstismarının Önlenmesi Konusunda Alınacak Tedbirler" konulu 2014/33 sayılı

Genelgesi için tıklayınız.

İnternetin Güvenli Kullanımı ile ilgili İlköğretim Birinci ve ikinci Kademe Sunumları için "Birinci ve İkinci" kelimelerine tıklayınız. 

İnternetin Bilinçli Kullanımı ve İnternette Güvenlik konuları için tıklayınız.

Ayrıca siber suçlarla mücadele için SİBERAY projesi hayata geçmiştir. SİBERAY sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.