MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Öğrenci Güvenliği Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanlığının emri ile Kaymakam Tunahan Efendioğlu başkanlığında, ülkemizin geleceği olan çocuklar ve gençlerin 2017-2018 eğitim öğretim yılını huzur ve güven içerisinde geçirebilmesi için alınacak tedbirlerle ilgili, Öğretmenevi Konferans Salonunda bir toplantı tertip edildi.

Toplantıya; Kaymakam Tunahan Efendioğlu, Belediye başkan vekili Emin Kılıçaslan, İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Osman Öztürk, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ahmet Ersöğütçü, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaca, Okul Müdürleri, Muhtarlar, Okul Aile Birliği Temsilcileri, Servis Şoförleri katıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Tunahan Efendioğlu, öğrencilerin güvenliğinin geleceğin güvenliği olduğuna vurgu yaptı. Özellikle yabancı madde konusunun üzerinde duran Kaymakam Efendioğlu, “Geleceğimizi ilgilendiren öğrenci güvenliği konusunda daha önce gerçekleştirdiğimiz toplantı sonrası alınan kararlar olumlu yönde çözüme ulaştırıldı. Çocuklarımızın güvenliğini tehdit edebilecek olumsuz durumları emniyet güçlerimizle ya da konunun muhatabı olan kurumlarla paylaşarak elimizi güçlendirmelisiniz. İkinci dönem bütün öğrenci servislerinin şartlarının oluşmaması durumunda cezai işlem uygulayacağımızı buradan son kez söylüyorum. Hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğinin de altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 Güvenlik toplantısı, öğrencilerin daha güvenli ve daha sağlıklı bir şekilde öğrenim hayatlarını sürdürebilmeleri konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunulmasının ardından sonra erdi.

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.