MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin İsveç Gezisi

Öğrencilerimizin İsveç Gezisi

Hekimhan METEM Avrupa Birliği Erasmus+ (Hayat Boyu Öğrenme) Programı´nın ‘Minik Eller” adlı Projesi kapsamında İsveç’in Stockholm şehrine gitti .Hekimhan METEM Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğretmeni Duygu ALTINTAŞ nezaretinde 10 öğrencinin katılımı oldu. İki hafta süren proje kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Projenin İsveç’teki ayağında İsveç’in tarihi turistik ve kültürel mekânları ile tarihi kentlerden Stockholm şehri ziyaret edildi. Öğrencilerimiz İsveç kültürünü daha yakından tanıma fırsatı da buldular.

Proje kapsamında yurtdışına giden öğrencilerimiz yurtdışı gezisinden döndükten sonra Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut KARACA ile Okul Müdürümüz Nevzat YİĞİT  ve okulumuz öğretmeni Duygu ALTINTAŞ ilçe kaymakamımız Sayın Mesut ÇOBAN’ı makamında ziyaret etti.

Kendini ziyarete gelen öğrencilerimize ve öğretmenlerine teşekkür eden Kaymakamımız Sayın Mesut ÇOBAN bu tür projelerin öğrencilerin hayata tutunmalarına ve hayatla barışık olmalarına büyük katkı sağlamaktadır. “Öğrencilerimizin bu tür projelerle eğitilebilir olması, aldıkları bu eğitim ve öğretimleri sayesinde yaşamlarının daha kolaylaştırılması gerçekten çok önemli ve anlamlıdır. Öğrencilerimiz bu tür projeler sayesinde daha mutlu ve özgüven sahibi oluyorlar. Öğrencilerimiz bu şekilde birçok yönüyle hayata tutunabiliyorlar ve başarılı olabiliyorlar”dedi. 

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.