MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

OKULLARIMIZDA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

 

17-03-202017-03-202017-03-202017-03-202017-03-202017-03-202017-03-202017-03-202017-03-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
                                                                                                                                                                                                                                                               MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI TÜM OKUL VE KURUMLARIMIZDA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI 

 

Çin'de başlayıp, tüm dünyaya yayılan ve Türkiye'de de yayılmaya başlayan korona virüsüne karşı ülke genelinde tedbirler artırıldı. İlçemizde de eğitime ara verilmesiyle beraber ilçemiz okul ve kurumlarında, temizlik ve dezenfekte çalışmaları başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce temin edilen dezenfekte malzemeleri tüm okul ve kurumlarımıza dağıtıldı. Okul idareleri ve iş kur çalışanları ile beraber okullarda genel temizlik çalışmalarının yanı sıra, kapı kolları, lavabo muslukları, masa ve sandalyeler gibi öğrencilerin sık kullandığı alanlar temizlendikten sonra dezenfekte edildi. 

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer DİLEK "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, tüm tedbirleri aldıklarını ve okul ve kurumlarda temizlik çalışmalarına başladıklarını' belirtti. "Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılmaya başlayan korona virüsüne karşı ülkemizde de Bakanlığımızın emriyle okullarımızda tedbir amaçlı kısa bir ara verildi. Bizde bu arayı Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak değerlendirip, okulumuzda temizlik ve dezenfekte çalışmalarına başladık. Bu kapsamda okullarımıza dezenfekte solüsyonları dağıttık ve tüm okullarımızda topyekun bir temizlik seferberliği ilan ettik. Öğrencilerimize herhangi bir virüsün bulaşmaması, öğrencilerimizin sağlığının daha iyi olması, öğrencilerimizin daha sağlıklı ortamda eğitimlerine devam etmesi maksadıyla çalışmalarımızı hafta içinde bitirmeyi planlıyoruz. Bu virüsün bu güne kadar ilimizde ve ilçemizde görülmemiş olması bizim için bir avantaj olarak görüyoruz, bizlerde bu avantajı en iyi şekilde kullanıp, eğitim öğretim sürecine sağlıklı bir şekilde devam etmeyi amaçlıyoruz" dedi

 

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.