MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Öğrencilerin Taşıma Güvenliği" Toplantısı Yapıldı

"Öğrencilerin Taşıma Güvenliği" Toplantısı Yapıldı

Hekimhan ilçesinde servis şoförlerine, “Öğrencilerin Taşıma Güvenliği" eğitimi çerçevesinde trafik eğitimi verildi.

Türkiye genelinde uygulanan proje kapsamında Hekimhan ilçesinde okullarda görev yapan servis şoförlerine, Hekimhan İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik biriminden J. Asb. Kd.Bçvş. Zafer Ergün, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik biriminden Polis Memuru Musa BERKTAŞ ve Hekimhan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaca tarafından eğitim verildi.Hekimhan Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde servis şoförlerine, uymaları gereken trafik kuralları, araçlarında bulundurmaları gereken aletler, ilk yardım teknikleri, öğrencilere davranış şekilleri gibi konularda eğitim verildi. Seminerde konuşan Hekimhan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karaca, “Milli Eğitim olarak biz büyük bir camiayız, bunun içerisinde milli eğitim müdürümüz, idareciler, öğretmenler, servis şoförleri ve öğrenciler var hepimiz bu ailenin birer fertleriyiz. Amacımız el birliği ile öğrencilerimizin başarılı olmasını sağlamak, öğrencilerimizi en rahat ortamda taşınmasını sağlamak, en iyi şekilde eğitim görmelerini sağlamaktır. Bunu ben tek sağlayamam, beraber el birliği ile sağlamamız lazım. Taşımacı arkadaşlarla toplantı yaptık, öğrencilerimizin en iyi şekilde, en rahat ortamda taşınmasını sağlamak için elbirliğiyle çalışmamız gerektiğini söyledik. Taşımacılarımız inşallah bu bilinçtedir, biz onu gördük, bize yardımcı olacaklarını söylediler. Çünkü geleceğimizi taşıyorlar, bu sorumlulukla çocuklarımızı taşıyacaklarına dair bize söz verdiler. Ben Milli Eğitim Şube Müdürü olarak her zaman hakkıyla çalışan taşımacılarımızın yanındayım. Öğrencilerimize en güzel ortamlarda eğitim vermek bizim amacımızdır, hedefimizdir. İnşallah bunu da hep beraber sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih ŞEREF, Şube Müdürlerimiz Mahmut KARACA ve Murat YILMAZ, Hekimhan İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik biriminden J. Asb. Kd.Bçvş. Zafer Ergün ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik biriminden Polis Memuru Musa BERKTAŞ,Taşıma Merkezi Okul Müdürleri, Servis Şoförleri ile Okul Aile Birliği Başkan ve üyeleri katıldı.

 

06-03-201706-03-201706-03-2017

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.