MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Ortaokulu’ndan Türkiye Birincisi Çıktı

Sakarya Ortaokulu’ndan Türkiye Birincisi Çıktı

İlçemizde TEOG sınavında 1 öğrenci 120 sorunun tamamını yaparak Türkiye birincileri arasına girdi.

 

İlçemizde Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG2 ) sınavında 1 öğrenci 120 sorunun tamamını yaparak Türkiye birincileri arasına girdi.

 

Sakarya Ortaokulu Öğrencisi Edanur Keçeli  bu yılki ikinci TEOG  sınav sonuçlarına göre 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.

TEOG’da Türkiye birincileri arasında yer alan Edanur Keçeli “Her hangi bir dershaneye ve kurs merkezine gitmedim sadece kendi imkânlarımla çalıştım ve okulda açılan yetiştirme ve destekleme kursuna katıldım. Başarımda emeği bulunan aileme ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sınav sonucunun kendisi için sürpriz olmadığını söyleyen Keçeli, “ TEOG’da soruların tamamına doğru cevap verdim. Bu durum olağan dışı bir durum değil aslında. Hekimhan Sakarya ortaokulu başarılara alışkın bir okul” diye ifade etti.

Ailesinin tarım işleri ile uğraştığını anlatan Keçeli,” Ailemin ve öğretmenlerimin başarımda emeği çok fazla. Öğretmenlerimiz bizleri sınava çok iyi hazırladı. Çok ilgilendi” şeklinde konuştu.

 

TEOG TÜRKİYE BİRİNCİSİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek” TEOG 2. Dönem Sınavında Türkiye birinciliğini paylaşan Edanur Keçeli’yi başarısından dolayı tebrik ederek “Başarılı öğrencimiz Edanur Keçeli, sosyal ve kültürel alandaki başarılarını derslerinde ve TEOG sınavında da göstererek taçlandırmıştır. Öğrencimizin başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi ve ailesini tebrik ediyor, sonucun diğer öğrencilerimize de örnek olmasını temenni ediyorum  ” dedi.

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.