MALATYA HEKİMHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversite Tarafından Kariyer Günleri Düzenlendi

İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenen program Hekimhan öğretmenevinde gerçekleşti. İlçemizde üniversite sınavına girecek lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerine Hekimhan Öğretmenevi konferans salonunda seminer verildi.
Üniversite Tarafından Kariyer Günleri Düzenlendi

Malatya İnönü Üniversite ve Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Hekimhn’da öğrenim görmekte olan lise öğrencilerine yönelik olarak seminer düzenlendi. İnönü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Hakan Parlakpınar, Prof.Dr. Nevin Yalman, öğrencilere meslek seçimi, kariyer planlama ve sınav kaygısı konularında seminer verdiler. Program sonrası Üniversite tarafından öğrencilere kaynak kitaplar dağıtıldı.

 

İnönü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay yaptığı konuşmada; “Hekimhan benim memleketim. Hekimhan okumaya düşkün bir ilçe, Kariyer günleri bakımından da önemli bir çalışma. Siz sevgili gençler, 12. Sınıf da olanlar bu sene üniversite sınavına girecek. 11. Sınıf da olanlar bir yıl daha çalıştıktan sonra sınav girecekler. Hepinizin çok iyi çalışması gerekiyor. Çünkü bu ilçe okumaya düşkün ve okuyanın çok olduğu bir ilçe. İki yolunuz var okumak veya çiftçilik, yani çiftçiliği de okuyarak yapmamız gereken bir şey, Üniversiteyi bitirmeniz lazım. İyi bir üniversite seçer ve iyi çalışırsanız. Aydınlık bir gelecek, parlak bir kariyer sizi bekliyor olacaktır” dedi.

 

Programa İnönü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, İnönü Üniversite Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Hakan Parlakpınar, Prof.Dr. Nevin Yalman, Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, Ak Parti İlçe Başkanı Adil Ağcan, Ak Parti Büyükşehir Meclis üyesi Nebi Yiğit, Okul müdürleri ve Lise öğrencileri katıldı.

Turgut Özal Mah.Hükümet Cad. No8 Hekimhan/MALATYA - 0422 713 30 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.